A 2015. évi verseny feladatai, eredményei

A 2016. évi verseny feladatai, eredményei

A 2017. évi verseny feladatai, eredményei



Nemzetközi Matematika Csapatverseny
Budapest, 2018. június 23.

Feladatok és megoldások

Feladatsorok:
5. osztály Letöltés (PDF)
6. osztály Letöltés (PDF)
7. osztály Letöltés (PDF)
8. osztály Letöltés (PDF)
9. osztály Letöltés (PDF)
10. osztály Letöltés (PDF)
11. osztály Letöltés (PDF)
12. osztály Letöltés (PDF)
 
Megoldókulcs Letöltés (PDF)


A verseny eredményei

Osztály Helyezés Pontszám Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok)
51. hely67 pontDie Mathe-AsseSt. Leonhard Gymnasium
Aachen
Joris Geurtz
Konstantin Plange
Joska Pott
David Streun
Frau Ruth Nieren
52. hely52 pontArany ászokBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Szatmári András
Mocsáry András
Polony András
Őri Zsombor
Valaczka Ágnes
53. hely31 pontMatlányokVáradi József Általános Iskola
Sepsiszentgyörgy
Kovács Zsófia
Vitályos Anna
Bagoly Ágota
Téglás Eszter
Simon Zsuzsánna
54. hely20 pontEierspeisschinkenNMS-Puch/Weiz
Puch/Weiz
Anna Höfler
Jonas Mosbacher
Lukas Schrank
Tina Marie Weberhofer
Frau Gerlinde Gruber
Frau Teresa Gratzer
61. hely69 pontIlluminatiTörök Ignác Gimnázium
Gödöllő
Foris Dávid
Taska Richárd
Simon Orsolya
Péterdi Emma
Törökné Dr. Bodzsár Mária
61. hely69 pontDreamteamDetlefsengymnasium
Glückstadt
Jesper Borutta
Til Haagen
Jan Hendrik Heinsohn
Jan Matalewski
Herr Torsten Domrös
63. hely56 pontVarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith
64. hely44 pontPiWirtschaftskundliches Bundesrealgymnasium Salzburg
Salzburg
Alalina Baumann
Selina Hausmaninger
Leona Wiesinger
Luisa Rudolf
Herr Wolfgang Schnessl
Frau Julia Schöppl
71. hely69 pontPascalMikes Kelemen Főgimnázium
Sepsiszentgyörgy
Bereczki Anna
Czofa Norbert
Filip Dorka
Török Judit-Noémi
Varga Csilla
71. hely69 pontDie OstwaldindianerWilhelm-Ostwald-Schule
Leipzig
Leopold Boehm
Martin Knösche
John Petersen
Julia Wilde
Frau Alexandra Krüger
73. hely64 pontNem miBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Molnár-Szabó Vilmos
Dánffy Ábel
Berkó Sebestyén
Fey Dávid
Fazakas Tünde
Rubóczky György
74. hely59 pontBlitzgneißerBG/BRG Amstetten
Amstetten
Matthias Hopferwieser
Jakob Haubenwallner
Raphael Steinkellner
Matthias Erhart
Herr Anton Spiegl
Frau Isabella Leonhartsberger
81. hely55 pontMi tényleg neveztünk?Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bán-Szabó Áron
Bencsik Ádám
Kovács Tamás Mihály
Terjék András József
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán
82. hely48 pontASG 8AAmmersee-Gymnasium
Dießen
Maximilian Gleiser
Sebastian Lempik
Michael Sigl
Lukas Franke
Herr Stefan Reiter
83. hely47 pontFTSSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Váncsa Gergő
Cerchez Diana
Demeter Gergő
Szász Gabriella
Gödri Judith
84. hely45 pontPlayer 1BG BRG St. Martin Villach
Villach
Haolei Zhang
Andreas Samonik
Barbara Millonig
Rakhman Indarbiev
Frau Susanne Pötzi
91. hely67 pontAbszolút értékesekBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Füredi Erik
Tóth-Rohonyi Iván
Gyetvai Miklós
Kószó Máté
Fazekas Tünde
Kocsis Szilveszter
Markó Zoltán
92. hely57 pontDie Schildkrötenfreunde von AchillesAugust-Hermann-Francke-Schule
Gießen
Jan Luan
Tim Melzer
Jonas Paul
Weizhong Wu
Herr Jochen Neuhof
Herr Tobias Glaum
93. hely53 pontTeam BolyaiGoethe-Gymnasium
Wien
Carl Hemetsberger
Nils Geerkens
Darian Talotta
-
Herr Christian Längle
94. hely33 pontBáthrakAdy Endre Elméleti Líceum
Nagyvárad
Divin Judit
Bíró Timea
Árva Norbert Ákos
Bede Ákos
Báthori Éva
Bődi János
101. hely71 pontCsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Földi Dániel
-
Varga Mária
Szmerka Gergely
102. hely58 pontDie 4 MathetiersWiedner Gymnasium
Wien
Konstantin Weyrich
Xaver Niedl
Lorenz Hübel
Dorian Jost
Herr Karl Marquardt
Herr Bernhard Klimbacher
102. hely58 pont10ML 1.TeamZiehenschule
Frankfurt am Main
Emil Fricke
Pascal Jackel
Maurice Goldmann
Christoph Reuter
Frau Ilse Marx
104. hely53 pontNem mondom megSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Miklós Csenge
Kiss Andrea-Tímea
Roth Apor
Csutak Dávid
Ugron Szabolcs
111. hely61 pontEzt inkább nem olvasom felMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Márton Vazul
Kozman Botond
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba
112. hely58 pontDie komplexen FerngeradenWiedner Gymnasium
Wien
Milou Lombardi
Lea Ehrenthal
Sarah Wolf
Jakob de Raaij
Frau Sabine Bogner
Herr Bernhard Klimbacher
Herr Peter Lampert
113. hely50 pontFRG 11Friedrich-Rückert-Gymnasium
Ebern
Ricarda Bühler
Jorina Bühler
Felix Dümig
Lukas Mönch
Herr Tobias Mück
Herr Karsten Meyer
Herr Alexander Sarwanidi
Frau Renate Hatz
114. hely47 pontAGYVIHARBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Rúzsa Ákos
Szögi Roland
Sztarek Norbert
Nagy Kinga
Kaszás Botos Zsófia
121. hely64 pontEszes AgyakKecskeméti Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
Minda Levente
Simon Dániel Gábor
Szakali Benedek
Török Ábel
Reiterné Makra Zsuzsanna
Badó Zsolt
Varga József
122. hely42 pontDaumen mal PiBG BRG St. Martin Villach
Villach
Robert Babin
Faveo Hörold
Francesco Kramp
Mattea Pötzi
Frau Susanne Pötzi
123. hely40 pontDie unebenen EbenenOtto-Hahn-Gymnasium
Gifhorn
David Komnick
Bernard Konior
Lennart Petsch
Jakob Wege
Frau Anja Struthoff






A verseny helyszíne: Veres Péter Gimnázium (1039 Budapest, Csobánka tér 7.)
A verseny időpontja: 2018. június 23. szombat
9:30 Köszöntő a Veres Péter Gimnáziumban
10:00-11:00 Verseny a Veres Péter Gimnáziumban (5 feleletválasztós feladatot kell megoldani)
11:15 A feladatokkal kapcsolatos írásbeli óvások leadási határideje
11:45-12:30 Díjkiosztó gála a Veres Péter Gimnáziumban

Az erdélyi, délvidéki, ausztriai és németországi versenyzőknek ebéd a tájékoztatójukban jelzett időpontban.

Résztvevők (a Bolyai Csapatversenyek továbbjutói)

Magyarországról

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Arany ászokBudai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
Budapest XI.
Szatmári András
Mocsáry András
Polony András
Őri Zsombor
Valaczka Ágnes2
6IlluminatiTörök Ignác Gimnázium
Gödöllő
Foris Dávid
Taska Richárd
Simon Orsolya
Péterdi Emma
Törökné Dr. Bodzsár Mária1
7Nem miBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Molnár-Szabó Vilmos
Dánffy Ábel
Berkó Sebestyén
Fey Dávid
Fazakas Tünde
Rubóczky György
4
8Mi tényleg neveztünk?Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Bán-Szabó Áron
Bencsik Ádám
Kovács Tamás Mihály
Terjék András József
Hujter Bálint
Gyenes Zoltán
3
9Abszolút értékesekBudapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Budapest VIII.
Füredi Erik
Tóth-Rohonyi Iván
Gyetvai Miklós
Kószó Máté
Fazekas Tünde
Kocsis Szilveszter
Markó Zoltán
2
10CsipBékásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Budapest III.
Beke Csongor
Ferenc István
Földi Dániel
Gyimesi Péter
Varga Mária
Szmerka Gergely
1
12Eszes AgyakKecskeméti Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
Minda Levente
Simon Dániel Gábor
Szakali Benedek
Török Ábel
Reiterné Makra Zsuzsanna
Badó Zsolt
Varga József
3

Romániából (Erdélyből)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5MatlányokVáradi József Általános Iskola
Sepsiszentgyörgy
Kovács Zsófia
Vitályos Anna
Bagoly Ágota
Téglás Eszter
Simon Zsuzsánna1
6VarázsvizilovakSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Bartos Kriszta
Fazakas Gergő
Miklós Janka
Tamás Péter
Gödri Judith4
7PascalMikes Kelemen Főgimnázium
Sepsiszentgyörgy
Bereczki Anna
Czofa Norbert
Filip Dorka
Török Judit-Noémi
Varga Csilla3
8FTSSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Váncsa Gergő
Cerchez Diana
Demeter Gergő
Szász Gabriella
Gödri Judith2
9BáthrakAdy Endre Elméleti Líceum
Nagyvárad
Divin Judit
Bíró Timea
Árva Norbert Ákos
Bede Ákos
Báthori Éva
Bődi János
1
10Nem mondom megSzékely Mikó Kollégium
Sepsiszentgyörgy
Miklós Csenge
Kiss Andrea-Tímea
Roth Apor
Csutak Dávid
Ugron Szabolcs4
11Ezt inkább nem olvasom felMárton Áron Főgimnázium
Csíkszereda
Márton Vazul
Kozman Botond
Péter István
Rancz Máté
Tamási Csaba3

Szerbiából (Délvidékről)

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
11AGYVIHARBolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
Zenta
Rúzsa Ákos
Szögi Roland
Sztarek Norbert
Nagy Kinga
Kaszás Botos Zsófia4

Ausztriából

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5EierspeisschinkenNMS-Puch/Weiz
Puch/Weiz
Anna Höfler
Jonas Mosbacher
Lukas Schrank
Tina Marie Weberhofer
Frau Gerlinde Gruber
Frau Teresa Gratzer
3
6PiWirtschaftskundliches Bundesrealgymnasium Salzburg
Salzburg
Alalina Baumann
Selina Hausmaninger
Leona Wiesinger
Luisa Rudolf
Herr Wolfgang Schnessl
Frau Julia Schöppl
2
7BlitzgneißerBG/BRG Amstetten
Amstetten
Matthias Hopfenwiesen
Jakob Haubenwallner
Raphael Steinkellner
Matthias Erhart
Herr Anton Spiegl
Frau Isabella Leonhartsberger
1
8Player 1BG BRG St. Martin Villach
Villach
Haolei Zhang
Andreas Samonik
Barbara Millonig
Rakhman Indarbiev
Frau Susanne Pötzi4
9Team BolyaiGoethe-Gymnasium
Wien
Carl Hemetsberger
Nils Geerkens
Samuel Zandl
Darian Talotta
Herr Christian Längle3
10Die 4 MathetiersWiedner Gymnasium
Wien
Konstantin Weyrich
Xaver Niedl
Lorenz Hübel
Dorian Jost
Herr Karl Marquardt
Herr Bernhard Klimbacher
2
11Die komplexen FerngeradenWiedner Gymnasium
Wien
Milou Lombardi
Lea Ehrental
Sarah Wolf
Jakob de Raaij
Frau Sabine Bogner
Herr Bernhard Klimbacher
Herr Peter Lampert
1
12Daumen mal PiBG BRG St. Martin Villach
Villach
Robert Babin
Faveo Hörold
Francesco Kramp
Mattea Pötzi
Frau Susanne Pötzi4

Németországból

Osztály Csapatnév Iskola, település Csapattagok Felkészítő tanár(ok) Terem
5Die Mathe-AsseSt. Leonhard Gymnasium
Aachen
Joris Geurtz
Konstantin Plange
Joska Pott
David Streun
Frau Ruth Nieren4
6DreamteamDetlefsengymnasium
Glückstadt
Jesper Borutta
Til Haagen
Jan Hendrik Heinsohn
Jan Matalewski
Herr Torsten Domrös3
7Die OstwaldindianerWilhelm-Ostwald-Schule
Leipzig
Leopold Boehm
Martin Knösche
John Petersen
Julia Wilde
Frau Alexandra Krüger2
8ASG 8AAmmersee-Gymnasium
Dießen
Maximilian Gleiser
Sebastian Lempik
Michael Sigl
Lukas Franke
Herr Stefan Reiter1
9Die Schildkrötenfreunde von AchillesAugust-Hermann-Francke-Schule
Gießen
Jan Luan
Tim Melzer
Jonas Paul
Weizhong Wu
Herr Jochen Neuhof
Herr Tobias Glaum
4
1010ML 1.TeamZiehenschule
Frankfurt am Main
Emil Fricke
Pascal Jackel
Maurice Goldmann
Christoph Reuter
Frau Ilse Marx3
11FRG 11Friedrich-Rückert-Gymnasium
Ebern
Ricarda Bühler
Jorina Bühler
Felix Dümig
Lukas Mönch
Herr Tobias Mück
Herr Karsten Meyer
Herr Alexander Sarwanidi
Frau Renate Hatz
2
12Die unebenen EbenenOtto-Hahn-Gymnasium
Gifhorn
David Komnick
Bernard Konior
Lennart Petsch
Jakob Wege
Frau Anja Struthoff1